Do

 Rodziny,  sąsiadów, znajomych,  wszystkich,  którzy wiedzą o osobach chorych  na chorobę Parkinsona (chP), a także  do samych chorych. ZACZYNAMY WALKĘ

O lepsze jutro dla wszystkich, choć wiemy, że to jutro może być  dla nas gorsze.  Musimy zrobić coś już dziś,  bo jutro może nam się nie udać.   Łamiemy bariery, wychodzimy z ukrycia,edukujemy społeczeństwo  oraz Rząd i urzędy.

w ogólnopolskiej  Kampanii Społeczno-Edukacyjnej -  Choroba Parkinsona.   „PARKINSON  ZA   ZAMKNIĘTYMI   DRZWIAMI”

      Pod tym hasłem Stowarzyszenie OSTOJA  zamierza  pogłębić Państwa wiedzę na temat choroby Parkinsona (chP), jej przebiegu, skutków,  rokowań  i  leczenia.

            My, chorzy na chP, dajemy się wykluczyć z życia społecznego. Nasz umysł  pracuje  normalnie, problemem jest komunikacja między umysłem, a resztą ciała. Nasze ciała powoli  zamierają. Żyjemy z tą świadomością. To właśnie jeden z objawów choroby  Parkinsona.

         Chorzy  łatwiej znoszą tę chorobę przebywając wśród ludzi. Osoby z tym samym problemem lepiej się rozumieją. Spotkania  uzupełniają działanie leków, pobudzają organizm do większej pracy, co spowalnia proces chorobowy. Chorzy   nie powinni być izolowani. Nie powinniśmy im pozwalać na to, by zaszywali się w domach. Zachować funkcjonowania  chorego w  społeczeństwie jest naszym celem. „Ucieczka” to najłatwiejsze rozwiązanie. Uważamy, że można też inaczej.

Dlatego, dołącz do nas, w grupie łatwiej, pomożesz nam i sobie.                       

TY WIESZ, MY WIEMY, ALE   MUSI WIEDZIEĆ TEŻ SPOŁECZEŃSTWO

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o aktualnościach wydarzających się na naszej stronie wpisz swój adres e-mail

Kontakt

Stowarzyszenie Ostoja
ul. Ariańska 7/3
31-505 Kraków

tel.  +48  663 506 011
fax. +48 12 422 59 77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.