METODA FELDENKRAISA

20141026 151636

 

 

Metoda Feldenkraisa – to nowość – uznawana na świecie gimnastyka lecznicza wykorzystywana w rehabilitacji.

Wolny i uważny ruch, płynność i precyzja ruchu, obniżenie sztywności mięśniowej, poprawa równowagi, stabilności postawy, rozpoczęcie ruchu, wstawanie i siadanie. To bardzo ważne dla osób chorujących dłużej.

Prowadzący warsztaty Paweł Wójtowicz napisał do nas:

Dziękuję Wam za przybycie w niedzielę, za Wasze komentarze i pytania, a przede wszystkim za ciekawość i odwagę spróbowania czegoś nowego. Wydaje się, że nieco odczarowaliśmy chorobę. Niech będzie ona tylko tym, czym rzeczywiście jest w codziennym życiu i z tym pracujmy, aby to życie była bardziej znośne, lepsze i wartościowe. 

 Cieszę się, że jest zainteresowanie zajęciami. Jestem przekonany, że regularna praktyka zajęć ruchowych Metodą Feldenkraisa może w krótkim czasie poprawić funkcjonowanie osób z chorobą Parkinsona.

Proponuję cykl 8 lekcji Każda lekcja będzie inna. Wszystkie będą poświęcone codziennym czynnościom, które dziś sprawiają trudność i które można ułatwić zmieniając sposób ich wykonywania np. chodzenie, wstawanie z łóżka, przetaczanie się, skręt. Każda lekcja będzie oparta na łagodnym i uważnym ruchu w zakresie komfortu z dużą ilością przerw, aby każdy mógł ją wykonać i czegoś się w niej nauczyć. Jedna lekcja trwa 1h.

 Dziękujemy Agacie Mazurek z gabinetu "KORE"

Warsztaty były ciekawe, uzupełnione przez Agatę

pokazem na misiach. Owoce, kawa, herbata , i pierogi na obiad ..... to była cała "zrelaksowana" niedziela.

Zadbaliśmy o siebie,  spędziliśmy czas w miłym towarzystwie, a  że przy okazji poszerzyliśmy wiedzę ................... Warto było.

 
 

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o aktualnościach wydarzających się na naszej stronie wpisz swój adres e-mail

Kontakt

Stowarzyszenie Ostoja
ul. Ariańska 7/3
31-505 Kraków

tel.  +48  663 506 011
fax. +48 12 422 59 77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.